Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ordynator SPSK 1: To dziennikarz powinien udzielić pomocy

Utworzony przez PAvel, 2 sierpnia 2011 r. o 14:58 Powrót do artykułu
bosman napisał:
O urazie kręgosłupa nie pisałem nic - poczytaj co pisałem, albo się nie wypowiadaj. Nie odpisałeś mi na pytanie o ucisk klatki piersiowej w opisanym przeze mnie, hipotetycznym, przypadku. Dobrze byłoby (dla innych forumowiczów, skoro tak się troszczysz o ich poziom wiedzy), żebyś sprecyzował co rozumiesz przez ucisk klatki piersiowej w opisanym przeze mnie przypadku. W żadnym wypadku z moich postów nie wynika nic, co mogłoby zniechęcić do udzielenia pierwszej pomocy, a już na pewno przez statystycznego Kowalskiego. Wręcz przeciwnie - cały czas piszę na czym w takim przypadku polega udzielenie pierwszej pomocy. I wręcz zachęcam do tego, z uwagi na to, że jest to proste. Następna sprawa - mylisz się twierdząc, że nauka udzielania pierwszej pomocy jest tak powszechna w podstawówkach. To mit. Poczytaj proszę moje posty, a dopiero później zarzucaj mi pewne sprawy (chociażby w odniesieniu do urazu kręgosłupa). Troszkę precyzji i łatwiej będzie dyskutować. Wstyd panie steppenwolf.
OK, wyjaśnię CI , dlaczego wystarczą w takiej sytuacji SAME uciski klatki piersiowej: 1/ na pczątku zatrzymania krążenia w krwi jest jeszcze tlen- ale krew nie krąży, więc samo "uruchomienie" krążenia przez uciski powoduje dostarczenie pewnych ilości tlenu do narządów krytycznych- serca i mózgu. Dzięki temu pacjent ma szanse. 2/zapotrzebowanie organizmu na tlen jest niższe w zatrzymaniu krążenie- według wytycznych przez pierwsze 6 minut nie ma różnic między pacjentami resuscytowanymi "pełnym RKO" i tylko uciskanymi- pełne dane w wytycznych 2010 ERC/AHA 3/ świadkowei zdarzenia chętniej podejmą udzielanie pierwszej pomocy, jeśli nie będą musieli myśleć, jak zrobić oddychania usta-usta, jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe, czy w końcu dlatego, że się brzydzą. Lepiej robić tylko uciski, niż nie robić nic 4/wytyczne 2005 pozwalały na resucytację "tylko uciski", wytyczne 2010 zalecają, aby samotny ratownik robił wyłącznie uciski, nawet jeśli jest profesorem medycyny ratunkowej- dlatego, że- parz punkty 1 i 2. Nie napisałam, że podstawówki mają "powszechne" nauczanie pierwszej pomocy- napisałam, że dziecko z podstawówki jest w stanie przyswoić i wykorzystać w praktyce taki kurs - vide doniesienia o ludziach uratowanych przez nastolatki. O kręgosłupie - zachęcając do nieudzielania pierwszej pomocy przez PRZYPADKOWYCH świadków wypadku, którzy nie są medykami- powielasz tylko mit, którego częścią jest wyolbrzymianie możliwości "zaszkodzenia" komuś, kto wymaga udzielenia pierwszej pomocy. I na koniec- większość osób, którym trzeba udzielić pierwszej pomocy- nie ma zatrzymania krążenia, nie ma urazów kręgosłupa. A dzięki Twojej "działalności informacyjnej" pozbawiasz tych ludzi pomocy. Wierzę, że chcesz dobrze, ale poczytaj trochę w temacie- a zobaczysz, że wylewasz dziecko z kąpielą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ad.1 Wiem o tym. Natomiast prosiłem o sprecyzowanie sposobu wykonywania owych ucisków. Jeśli już edukujesz (mnie akurat niepotrzebnie) to rób to dobrze. Ad. 3. Zgodzę się. Natomiast żeby było to skuteczne, a nie pozorowane działanie trzeba to robić w odpowiedni sposób.
napisałam, że dziecko z podstawówki jest w stanie przyswoić[/quote] Nie - napisałaś
Takich rzeczy uczy się już dzieci w podstawówce! [/quote] A to zasadnicza różnica. [quote]O kręgosłupie - zachęcając do nieudzielania pierwszej pomocy przez PRZYPADKOWYCH świadków wypadku, którzy nie są medykami- powielasz tylko mit, którego częścią jest wyolbrzymianie możliwości "zaszkodzenia" komuś, kto wymaga udzielenia pierwszej pomocy.
Widzę, że masz dwa problemy. 1. Nie pisałem w żadnym poście, że należy się bać urazów kręgosłupa. Więc wszystko, co piszesz na ten temat w odniesieniu do moich postów nie ma zastosowania, tudzież mija się z prawdą. A przede wszystkim to, że w ten sposób zniechęcam ludzi do udzielania pierwszej pomocy. 2. Clou dyskusji opiera się na tym, że pani doktor wymaga znajomości m. in. przeprowadzenia rko. Na dowód cytat [quote]Uprzejmie informuję, iż obowiązkiem świadka zdarzenia również dziennikarza Anny Jasińskiej lub innego obecnego w zastępstwie, jest niezależnie od odległości od placówki zdrowia, oprócz wezwania karetki pogotowia ratunkowego, również ocena funkcji życiowych, ułożenia pacjenta w pozycji bocznej ustalonej, poszukania ewentualnych śladów obrażeń, a w sytuacji zatrzymania krążenia rozpoczęcie reanimacji na poziomie podstawowym. Końcowym etapem udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia powinno być okrycie kocem.
Cały problem w tym, że taki zwykły Kowalski nie ma obowiązku znać się na tym co napisane boldem, a jest straszony przez panią doktor paragrafami. Osobną sprawą jest to, że faktycznie już w podstawówkach programowo powinny być kursy pierwszej pomocy. I prośba - nigdzie nie napisałem, że ktoś ma nie udzielać pomocy. Pisałem natomiast co w sytuacji "Kowalskiego" będzie udzieleniem pomocy. Nie pisz więc, że zniechęcam ludzi do jej udzielania bo to obrzydliwa manipulacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy widzą jak działa nasz służba zdrowia. Liczny na siebie. Nasze zdrowie zapisane jest w genach, można żyć zdrowo i zachorować. Proponuję nową stronę www.[spam] na której można przeczytać o objawach chorób nowotworowych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adreas napisał:
Lekarze pomagają ludziom . Nawet jak biorą za to pieniądze . To jest ich zawód. Natomiast Jasińska Anna jest przykładem nieodpowiedzialnej hieny dziennikarskiej ,która bierze pieniądze za szkalowanie innych ludzi . Wstyd dla wszystkich dziennikarzy. Znam wielu i są to ludzie porządni . Pani Anna Jasińska jest zwykłą nieudacznicą . Jeżeli o lekarzu można powiedziedzieć konował to ona jest konowałem wśród dziennikarzy. Proponuję zabrać jej prawo wykonywania zawodu. Pozdrawiam
NHie martw się Aniu, nie zwolnimy Ciebie, a premia jest już przygotowana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoby nie pracujące w ratownictwie medycznym potrafią tylko jazgotać jak kaczynski.O pierwszej pomocy nic nie wiedzą.Dlatego w obronie własnej ryczą że to że tamto.Normalne nieuki którym się wszystko należy.Odrobina dobrej woli i świat staje się lepszy,ale nie dla malkontentów szukających afer jak pani dziennikarka.Szkoda słów.Nasze społeczeństwo jest chore jak kaczyński.Ludzie puknijcie się w globus,to Wam dobrze zrobi.No i do nauki pierwszej pomocy się weżcie gamonie bez wykształcenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i jaki sens w tym wszystkim? Popatrzcie, co się dzieje wokół http://######/site/349news – śmierć już można zamawiać jak taksówkę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze wam napisali :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...